21.04.2016/15:01

Najczęściej kupowane podróbki to perfumy

84 proc. Polaków przyznaje, że spotkało się z podróbkami, a 48 proc. kupiło w ciągu ostatnich dwóch lat podrobiony towar znanej marki - czytamy w portalu wiadomoscikosmetyczne.pl.

Podróbki kupują zarówno kobiety, jak i mężczyźni, przy czym zdecydowanie najczęściej są to młodzi konsumenci w wieku 15-24 lat (w tym przypadku odsetek wynosi 59 proc.), a najrzadziej osoby z grupy wiekowej 45-55 lat (37 proc.) – wynika z badań ARC Rynek i Opinia.

Najczęstszym miejscem zakupu podróbek jest internet (53 proc. wskazań). Na drugim miejscu plasuje się bazar/targowisko – 46 proc. 51 proc. respondentów badania jako powód kupowania podróbek podało cenę – są one tańsze od oryginalnych produktów. 27 proc. kupiło podróbkę nieświadomie – sprzedawca zapewniał, że jest to oryginał. 10 proc. uważa, że nie ustępują one jakością produktom oryginalnym (częściej kobiety – 14 proc. versus 6 proc.), a 9 proc. po prostu chciało mieć coś wyglądającego luksusowo (częściej mężczyźni – 12 proc. versus 6 proc.).

Najczęściej kupowane produkty to perfumy (zwłaszcza przez kobiety), odzież i dodatki, a także obuwie.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.