23.09.2020/18:12

Napastnik, który brutalnie pobił sprzedawczynię Żabki, otrzymał zarzut usiłowania zabójstwa

Zarzut usiłowania zabójstwa sformułowała prokuratura wobec 37-letniego radomianina, który brutalnie pobił sprzedawczynię Żabki przy ul. Chrobrego w Radomiu. Do sądu trafił wniosek o wydanie postanowienia o zastosowaniu tymczasowego aresztu dla mężczyzny, którego miejsce pobytu nie jest znane – donosi serwis mojradom.pl.

Jak poinformowała serwis mojradom.pl Beata Galas, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu, zarzut usiłowania zabójstwa pozwoli na uruchomienie procedury listu gończego, gdyż sprawca najprawdopodobniej przebywa za granicą.

- Dopiero wydanie przez sąd takiego postanowienia o aresztowaniu podejrzanego na okres 30 dni pozwoli organom ścigania na wszczęcie procedury poszukiwania listem gończym, Jeśli ten środek nie będzie skuteczny, prokurator może złożyć do Sądu Okręgowego w Radomiu wniosek o uruchomienie procedury poszukiwań międzynarodowych, czyli tzw. Europejski Nakaz Aresztowania - wyjaśnia na łamach serwisu mojradom.pl prokurator Galas.

Prokuratura sformułowała wobec radomianina aż cztery zarzuty. Pierwszy z nich dotyczy usiłowania zabójstwa. Sprawca dwukrotnie kopnął pokrzywdzoną w twarz. Drugi zarzut wobec 37-latka, to udział w pobiciu i narażenie trzech pokrzywdzonych osób na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia i spowodowanie ciężkich obrażeń ciała z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za takie uznano drewniana paletę ważącą 25 kg, która sprawca uderzał w pokrzywdzonych. Ten czyn został także uznany jako występek o charakterze chuligańskim, co też ma znaczenie w uznaniu podejrzanego za winnego i ma wpływ na wymiar kary.

Dwa kolejne zarzuty to są: umyślne uszkodzenie mienia o wartości prawie 600 zł i około 1000 zł, bo chwilę wcześniej sprawca był także w innym sklepie i tam uderzał butelka w półki z towarem i też powstały straty. Te zdarzenia też są zakwalifikowane jako wybryk o charakterze chuligańskim.

Jak podaje mojradom.pl, dwaj inni sprawcy usłyszeli już zarzuty udziału w pobiciu i zostali aresztowani przez sąd na trzy miesiące.

Więcej na mojradom.pl

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Dama- chodzę sama 20.05.2021

    Bardzo współczuje wszystkim Paniom, które pracują po nocach, na nocach, na nocnych zmianach, w godzinach wieczornych w tego typu placówkach. W obliczu niebezpieczeństwa i zagrożenia z bezstresowo wychowanymi młodymi chłopakami/sfrustrowanymi Panami/damskimi bokserami/niedojrzałymi "karatekami" jest się bez szans. Kopać kobietę po twarzy, szczyt "dobrego wychowania". Mam dość! Gdzie w takich sytuacjach jest "Strajk Kobiet"? Gdzie jesteście?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także