30.11.2018/08:41

Napis bio lub eko nie może wprowadzić w błąd

Nie każdy producent ekologiczny ma prawo do umieszczania napisu "bio" oraz "eko" na opakowania swoich produktów. Najważniejsze jest spełnienie przez żywność wymogów rozporządzenia Rady Europejskiej.

W ten sposób ukarany został jeden z producentów przetworów mleczarskich z woj. łódzkiego. Inspektor jakości handlowej nałożył na firmę 1500 złotych kary. Producent zaskarżył jednak decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi, w którym stwierdził, że napis "eko" na opakowaniu nie sugeruje, że towar został wytworzony metodą ekologiczną.

Sąd nie przychylił się jednak do twierdzeń firmy. Dlatego jeśli umieszcza się na produktach napisy sugerujące, że dany produkt spełnia wymogi rozporządzenia, jest to wprowadzenie konsumenta w błąd. Wyrok podtrzymał NSA.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.