11.01.2022/20:03

NBP: Tarcza 2.0 przejściowo obniży inflację o 3,4 p.proc., a średniorocznie o 1,5 p.proc.

Ministerstwo Finansów i NBP solidarnie bronią polskiej polityki gospodarczej. Podczas wtorkowego posiedzenia Komisji Finansów Publicznych i Komisji Gospodarki i Rozwoju minister finansów argumentował, że inflacja w Polsce ma źródła zewnętrzne, a jej wysokie odczyty są przejściowe. Z kolei wiceprezes NBP przekonywała, że wysoka inflacja, jaka prawdopodobnie utrzymywać się będzie w 2022 r., wynika z wysokich cen energii. Natomiast rządowa tarcza antyinflacyjna będzie działać ograniczająco, obniżając inflację przejściowo nawet o 3,4 p.proc., a w ujęciu średniorocznym o 1,5 p.proc.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także