25.04.2017/22:17

Nestle przenosi produkcję batonów Blue Riband z Wielkiej Brytanii do Polski

Koncern Nestle przeniesie z Wielkiej Brytanii do Polski produkcję batonów czekoladowych Blue Riband. W efekcie, firma zlikwiduje w Wielkiej Brytanii 300 miejsc pracy.

Szwajcarski koncern Nestle poinformował, że planuje zmiany w ramach swojego biznesu słodyczowego w Wielkiej Brytanii. Sprawa dotyczy czterech fabryk zlokalizowanych w Yorku, Fawdon, Halifax i Girvan. Firma zapowiada, że wspomniane zmiany mogą skutkować zwolnieniem 298 pracowników. Zwolnienia dotkną głównie zakłady w Yorku oraz Fawdon i zostaną rozłożone na lata 2017-2018. Firma chce osiągnąć redukcję poprzez program dobrowolnych odejść.

Ważną informacją jest to, że produkcja z brytyjskiego zakładu Nestle zostanie przeniesiona do jednej z polskich fabryk Nestle. Jak zapewniają przedstawiciele koncernu decyzja ma na celu poprawę efektywności i konkurencyjności firmy na rynku. Jednak według ekspertów jednym z powodów jest planowanie opuszczenie struktur Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię.

Decyzja Nestle budzi sprzeciw brytyjskich związków zawodowych. Według ich przedstawicieli przeniesienie produkcji może być wierzchołkiem góry lodowej. A tłem całej sprawy ma być Brexit.

Jak informuje dziennik „Telegraph” proces przenoszenia produkcji do Polski ma zakończyć się w roku 2018.

Firma Nestlé rozpoczęła działalność w Polsce w 1993 r. Zatrudnia w naszym kraju ok. 5000 pracowników. W 10 zakładach zlokalizowanych w różnych regionach Polski wytwarza ponad 1500 produktów. Spółka twierdzi, że do tej pory zainwestowała w naszym kraju 2,2 mld zł.

Źródło: wiadomoscihandlowe.pl/gazeta.pl/Telegraph

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.