28.06.2020/10:56

Netto po ogłoszeniu przejęcia Tesco kontynuuje modernizację sklepów w Polsce

Sieć Netto zakończyła w tym tygodniu remodeling czterech sklepów. Do najnowszego konceptu 3.0 dostosowane zostały placówki dyskontera zlokalizowane w Świnoujściu, Poznaniu, Lędzinach i Legionowie.

- Pomimo wielkiego, strategicznego projektu M&A (przejęcie Tesco Polska), kontynuujemy codzienny biznes i udoskonalamy nasze sklepy do konceptu 3.0 - wskazuje Janusz Stroka, dyrektor generalny Netto Polska.

Przypomnijmy, w połowie czerwca Netto zapowiedziało uruchomienie również dwóch nowych sklepów na Mazowszu: na warszawskiej Białołęce i w sąsiadującym ze stolicą Izabelinie. Sieć aktualnie posiada 383 punkty sprzedaży w naszym kraju.

Z informacji portalu wiadomoscihandlowe.pl wynika, że w Polsce działa już ok. 45 sklepów w pełnym koncepcie Netto 3.0 i ok. 65 placówek w wersji 3.0 Light. Czym różnią się od siebie obie te dwa koncepty sklepu? Wersja Netto 3.0 Light powstaje w lokalizacjach, które nie mogą w pełni spełnić wymogów koncepcji nowego sklepu, są np. zbyt małe lub ich układ nie pozwala  na wprowadzenie wszystkich elementów sklepu 3.0 w pełnej wersji (brak pieca do odpieku pieczywa, mniejsze – niż zakłada projekt - działy z pewnymi rodzajami oferty, czy zbyt małe zaplecze).

Dzięki 383 sklepom duński detalista zajmuje trzecią pozycję na polskim rynku dyskontów, po Biedronce (ponad 3 tys. sklepów) i Lidlu (ok. 730 sklepów). Półtora tygodnia temu właściciel Netto, Salling Group, poinformował o dojściu do porozumienia z Grupą Tesco w zakresie przejęcia biznesu Tesco Polska. Netto za 900 mln zł przejmie 301 sklepów Tesco w naszym kraju, a także dwa centra dystrybucyjne. Wcześniej musi jednak otrzymać zgodę UOKiK na tę transakcję.

Polecamy także:
Zobacz dlaczego Netto przejęło sieć Tesco w Polsce! To ważna transakcja dla całego rynku
Co przejęcie sklepów Tesco przez sieć dyskontów Netto oznacza dla dostawców w Polsce?
Po przejęciu Tesco, Netto coraz bliżej TOP5 największych sieci handlowych w Polsce
Właściciel Netto ze wsparciem polskiej kancelarii prawnej przy przejęciu Tesco

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • ola 18.11.2020

    jestem pewna że dostaną zgode ,sklepów netto i tesco jest mał o i są mało widoczne

  • Kim 28.06.2020

    Dostaną zgodę uokik kilka sklepów pojdzie do sprzedania lub zamknięcia, na na to mogą być chętni stokrotka aldi spar

  • Haha 28.06.2020

    A jak nieotrzymają zgody od Uokik to ciekawe co wtedy zrobią

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.