06.02.2018/13:13

Netto wydłuża godziny pracy sklepów w piątki i soboty. Przez zakaz handlu w niedziele

Sieć Netto zapewnia, że nie przewiduje zwolnień, zmian regulaminu ani też przesunięcia godzin doby pracowniczej w związku z wchodzącą w życie na początku marca ustawą ograniczającą handel w niedziele. Jednocześnie ujawnia, iż planuje wydłużyć pracę w swoich sklepach w piątki oraz soboty przypadające bezpośrednio przed tymi niedzielami, w które handel nie będzie możliwy.

Sieć handlowa Netto podjęła decyzję, że nie zmieni regulaminu pracy w związku z nową ustawą. Doba pracownicza nadal będzie trwała od godziny 4 do godziny 4. - Żaden z pracowników nie będzie musiał zaczynać pracy zaraz po północy w poniedziałek, jak ma to miejsce w sklepach konkurencji - napisał duński detalista w komunikacie.

W związku ze zmianami w prawie, Netto zdecydowało się jednak na wydłużenie godzin pracy sklepów w niektóre piątki i soboty przed wolnymi niedzielami. Najbliższe terminy wydłużonych godzin pracy sklepów: 9 i 10 marca oraz 16 i 17 marca.

Sieć tłumaczy swój ruch troską o "zapewnienie klientom jak najwyższego komfortu zakupów". - Dzięki takiemu rozwiązaniu, klienci będą mogli dobrze przygotować się do weekendu z wolną niedzielą i zakupić wszystkie potrzebne produkty - wyjaśnia biuro prasowe Netto.

- Wspólnie z zespołem kadry kierowniczej analizowaliśmy wpływ nowych przepisów na nasz biznes i przede wszystkim na organizację pracy sklepów – mówi Sławomir Nitek, dyrektor operacyjny Netto Polska.

- Staraliśmy się szukać takich rozwiązań, które w najmniejszym stopniu mogłyby obciążać naszych pracowników. Wprowadzone przez nas rozwiązania kierowane są przede wszystkim troską o pracowników Netto, a także o możliwie najwyższy komfort zakupowy klientów, którzy będą mogli odpowiednio przygotować się do weekendu z wolną niedzielą oraz zrobić zakupy w poniedziałek rano, kiedy sklepy Netto będą do tego w pełni przygotowane.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • maciek 21.06.2019

    Nic nie wnosi

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.