01.01.2021/09:16

Netto zapowiada budowę kolejnych ekologicznych sklepów

Klienci Netto w Danii mogą spodziewać się nowych sklepów, zbudowanych z materiałów nadających się do recyclingu. Pierwszy taki dyskont otwarto w Horsens, natomiast kolejne dwa, w Odense i Esbjerg, są już w budowie.

Green Netto w duńskiej gminie Horsens nie będzie sklepem unikatowym. Detalista zapowiada, że wszystkie następne, wolnostojące sklepy Netto również będą budowane w tej samej technologii. Kolejne dwa budynki, które powstają w Odense i Esbjerg, są budowane również zgodnie z nowym konceptem.

Sklepy zostały zaprojektowane z nową koncepcją sklepu Netto 3.0, która została wprowadzona w 2018 roku. Teraz, dzięki nowemu wykończeniu budynków, zaprojektowanych z zastosowaniem szerokiej gamy rozwiązań uwzględniających ochronę środowiska i oszczędność energii, Netto stopniowo przejedź długą drogę w kierunku bardziej zrównoważonego biznesu.

- Jesteśmy świadomi naszej szczególnej odpowiedzialności zarówno za klimat, jak i społeczeństwo wokół nas. Wierzymy, że nasze nowe sklepy mogą coś zmienić. Dlatego jesteśmy dumni, że otworzyliśmy pierwszy sklep tego typu i z niecierpliwością czekamy na otwarcie kolejnych w Odense i Esbjerg - powiedział Michael Løve, dyrektor Netto.

Budowa zielonego Netto w Odense jest już w toku. Dyskont ma zostać otwarty w maju 2021 r., natomiast sklep w Esbjerg zostanie ukończony w drugiej połowie 2021 r. W ciągu kilku miesięcy Netto chce ogłosić budowę kolejnych takich sklepów w całej Danii.

Fasada nowych sklepów Netto jest zbudowana w łatwej do demontażu drewnianej konstrukcji, którą można przeznaczyć do ponownego użycia. Dach składa się z duńskiego drewna, a duże okna, które zdobią front, wpuszczają światło dzienne daleko w głąb sklepu.

Sklep jest częściowo samowystarczalny, jeśli chodzi o zapotrzebowanie na energię elektryczną. Na dachu zainstalowano panele fotowoltaiczne. Dzięki temu dyskont zużywa najmniej energii z sieci.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także