04.06.2018/09:28

Nie 171, a nawet 240 osób może stracić pracę w Tesco w ramach zwolnień grupowych

Z informacji otrzymanej przez NSZZ Solidarność w Tesco wynika, że w ramach najnowszych zaplanowanych zwolnień grupowych pracę w firmie stracić może nawet 240 osób.

Przypomnijmy, Tesco poinformowało w minioną środę o planowanych zamknięciach trzech przynoszących straty sklepów - po jednym we Wrocławiu (Paprotna), Kaliszu (Wojska Polskiego) i Warszawie (Toruńska). W komunikacie prasowym sieci znalazła się informacja, że te trzy placówki zatrudniają łącznie 171 osób.

Jednak okazuje się, że zwolnieniami grupowymi zagrożonych jest maksymalnie 211 osób pracujących na stanowiskach podstawowych, a także do 29 osób ze stanowisk sprawujących nadzór na pracownikami.

Przyczyną zwolnień grupowych będzie nie tylko zamknięcie trzech sklepów, ale także - jak określa to sieć -  "zakończenie dotychczasowych procesów zmian dotyczących struktur organizacyjnych sklepów, zamykanych jednostek oraz w obszarze personalnym - operacje" - wynika z informacji przesłanej związkowcom.

- Pracownikom objętym zwolnieniami grupowymi proponowane zostanie, w miarę możliwości, podjęcie pracy na innym stanowisku lub w innych jednostkach firmy - zapowiedziało Tesco.

Wszystkim pracownikom objętym procesem zwolnień grupowych Tesco zamierza zaproponować "wsparcie w postaci pakietów informacyjno-doradczych, spotkań informacyjno-doradczych oraz doradztwa telefonicznego".

Zwolnienia grupowe odbędą się w planowanym terminie 20 czerwca – 10 sierpnia 2018 r. Zwalnianym pracownikom przysługiwać będzie stosowna odprawa pieniężna.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Ida 05.06.2018

    Ciekawe kto zaryzykuje kupno tej sieci z dobrodziejstwem inwentarza czyli bandą roszczeniowych związkowców...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.