05.02.2020/12:41

Nie będzie odszkodowania dla sklepu za straty z powodu remontu ulicy

Właścicielka sklepu pozwała gminę Krosno Odrzańskie oraz firmę wykonującą prace drogowe przy ulicy, na której stoi jej sklep. Zażądała niemal 32 tys. zł odszkodowania za to, że w czasie remontu i budowy drogi zmniejszył się jej ruch w sklepie i nie zarabiała tak jak przed remontem. Zielonogórski sąd odwoławczy oddalił jej roszczenie – podaje serwis gazetalubuska.pl.

W styczniu zeszłego roku zapadł wyrok, w ramach którego krośnieński sąd rejonowy uznał, że sklepikarka poniosła stratę z powodu remontu. Przyznał właścicielce sklepu odszkodowanie w wysokości niemal 19,5 tys. zł solidarnie od gminy oraz firmy budowanej. Zasądził również na rzecz właścicielki sklepu zwrot kosztów procesu – informuje gazetalubuska.pl.

Jednak z wyrokiem nie zgodzili się burmistrz Krosna Odrzańskiego oraz właściciel firmy budowlanej. Jak podaje gazetalubuska.pl, sprawa trafiła do sądu apelacyjnego. Dwa dni temu przed zielonogórskim sądem odwoławczym zapadł wyrok. Sąd zmienił wyrok sądu pierwszej instancji. Oddalił w całości odszkodowanie dla sklepikarki. Sąd wyjaśnił, że gmina ma obowiązek dbania o jakość życia mieszkańców, a tym są między innymi remonty, budowy czy przebudowy dróg i parkingów. Mieszkańcy, właściciele firmy, restauratorzy czy też sklepikarze muszą liczyć się z utrudnieniami związanymi z przebudową np. dróg.

Uciążliwości te są oczywiście duże, ale nie są celowe, skrajnie uciążliwe, ani tym bardziej przeciągane celowo. Tym samym nie ma mowy o wypłacie odszkodowania za to, że w okolicy sklepu była prowadzona drogowa inwestycja. To wyrok ważny w skali kraju.

Więcej w serwisie gazetalubuska.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.