11.05.2018/12:52

Nie żyje Thierry Etchemendigaray, dyrektor handlowy Carrefour Polska

Kilka dni temu zmarł Thierry Etchemendigaray, który od pięciu lat szefował działowi handlowemu spółki Carrefour Polska. Pełnił także funkcję dyrektora łańcuch dostaw w polskim oddziale francuskiego operatora.

Thierry Etchemendigaray, był związany z polskim oddziałem sieci Carrefour od wielu lat. Między rokiem 2002 a 2018 pełnił funkcję dyrektora ds. merchandisingu, następnie na ponad pięć lat opóźnił Polskę gdzie jako dyrektor handlowy i dyrektor łańcucha dostaw pracował we włoskim i belgijskim oddziale firmy Carrefour. Wrócił do Polski w 2013 r.

Thierry Etchemendigaray jest jednym z twórców obecnego sukcesu sieci Carrefour w Polsce. Dotyczy to obszaru handlowego i budowania relacji z dostawcami, ale także obszaru logistyki. To dzięki jego wiedzy i umiejętności zarządzania, a przede wszystkim doskonałemu kontaktowi z pracownikami przeprowadził wraz z menadżerami firmy gruntowną transformację logistyki i całego łańcucha dostaw sieci Carrefour Polska. Dostosowując go do wymagań, które stawia przed nim transformacja cyfrowa biznesu, dynamiczny rozwój e-commerce, a także multiformatowa strategia Carrefoura.

W tym miejscu warto przypomnieć fragment wywiadu, którego udzielił kilka miesięcy temu Guillaume de Colonges, dyrektor wykonawczy Grupy Carrefour na Europę Północną i Wschodnią, prezes zarządu Carrefour Polska, w którym wskazał jak ogromną pracę wykonali menadżerowie Carrefoura pod nadzorem Thierry’ego Etchemendigaray w obszarze transformacji łańcucha dostaw. Szef Carrefoura podkreślał, że logistyka sieci w Polsce została zorganizowana perfekcyjnie (…). Wskazał, że „pracując nad łańcuchem dostaw udało się zrealizować niezwykle trudne zadanie". Guillaume de Colonges chwalił, że łańcuch logistyczny Carrefoura w Polsce „działa dużo sprawniej niż u konkurentów, którzy mają do obsłużenia jeden lub dwa formaty sklepów (…).

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • ... 13.05.2018

    FCMG

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.