20.08.2020/19:20

Niemieckie sklepy wyrzucają żywność na potęgę. Wyciąganie jej ze śmietnika jest karalne

Jeśli ktoś wyciąga żywność z kontenerów na śmieci należących do supermarketów, dopuszcza się kradzieży. Federalny Trybunał Konstytucyjny potwierdził wyroki sądów niższej instancji – informuje Deutsche Welle.

Ludzie, którzy chcą wykorzystać żywność wyrzucaną na śmietnik przez supermarkety, muszą nadal liczyć się z tym, że zostaną skazani za kradzież.

Jak podaje Deutsche Welle, dwie freeganki wyciągały nocą owoce, warzywa i jogurty ze śmietnika supermarketu w Olching koło Monachium. Chciały zaprotestować w ten sposób przeciwko temu, że sklepy masowo wyrzucają nadająca się jeszcze do jedzenia żywność. 

Jednak, z powodu tego że kontener z odpadami był zamknięty i gotowy do wywózki, sąd rejonowy w Fürstenfeldbruck skazał studentki za kradzież na osiem godzin pracy społecznej i grzywnę w wysokości 225 euro w zawieszeniu. Bawarski Sąd Najwyższy utrzymał w mocy ten wyrok w październiku ub.r.

Przy wsparciu Towarzystwa Obrony Praw Wolnościowych (GFF) freeganki złożyły skargę konstytucyjną na wyrok skazujący za kradzież w listopadzie 2019 roku. Mimo to sąd orzekł, że w świetle prawa karnego rolą ustawodawcy jest również ochrona własności nawet rzeczy bezwartościowych ekonomicznie.
 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Dostawca 21.08.2020

    A wczoraj oglądałem reportaż jak miliony ludzi głoduje i umiera z głodu :( masakra

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także