29.06.2018/11:51

Niespodziewana decyzja top menadżera Starbucks

Dyrektor finansowy Starbucks przechodzi na emeryturę, ale i tak będzie zarabiał co najmniej 250 tys. dolarów miesięcznie.

Scott Maw rezygnuje z pełnionej funkcji. Pracę na tym stanowisku zakończy 30 listopada br. Po ogłoszeniu tej decyzji akcje amerykańskiego giganta potaniały o ponad 4 proc. – podał dziennik „Kommersant” powołując się na agencję Reuters. Korporacja rozpoczęła poszukiwania następcy.

Starbucks zawarł z obecnym dyrektorem finansowym porozumienie, na podstawie którego Scott Maw obejmie stanowisko starszego doradcy do 31 marca 2019 r. Miesięczne wynagrodzenie za usługi konsultingowe wyniesie 250 tys. dolarów. Spółka zapewni mu także inne wpływy, np. bonusy z tytułu świadczonych usług.

Jak zauważa Reuters, analityków oszołomiła decyzja Scotta Maw o przejściu na emeryturę, biorąc pod uwagę jego wiek i stosunkowo niedługie pełnienie obowiązków na stanowisku dyrektora finansowego (od lutego 2014 r.). To już kolejna rezygnacja ze stanowiska na najwyższym szczeblu menadżerskim w tym miesiącu. Howard Schultz, założyciel Starbucksa i główny architekt sukcesu firmy, odszedł ze stanowiska szefa zarządu (z ang. executive chairman).

W Polsce sieć Starbucks jest obecna od 2009 roku, licencję na jej prowadzenie posiada firma AmRest. Obecnie w naszym kraju działają 64 kawiarnie, firma zatrudnia około tysiąca osób.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.