01.03.2021/16:19

Nowe informacje w sprawie ekstradycji Henryka K.

Coraz bliżej ekstradycji byłego właściciela zakładów mięsnych, Henryka K. Śląska prokuratura przekazała stronie argentyńskiej niezbędną dokumentację dotyczącą ekstradycji biznesmena – podaje rmf24.pl.

Henryk K. był poszukiwany listem gończym w związku z licznymi przestępstwami skarbowymi. Został zatrzymany w Argentynie pod koniec 2020 roku. Dziennikarze se.pl ustalili wtedy, że mężczyzna, który był poszukiwany od ponad roku, trafił do aresztu domowego.

Henryk K. miał brać udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Podejrzany jest również o oszustwa i przestępstwa skarbowe. Zakłady mięsne, których był właścicielem, wystawiały przez około 2,5 roku ponad 5,5 tys. fikcyjnych faktur o łącznej wartości ponad 740 mln zł.

Według prokuratury zakład Henryka K. oraz jego jeden z największych kontrahentów wykazywały w dokumentach transakcje sprzedaży i dostawy mięsa oraz wyrobów mięsnych, których nigdy nie było, a za które wyłudzały zwrot podatku VAT.

W związku z tą sprawą przedstawiono zarzuty pracownikom firmy Henryka K. oraz przedstawicielom podmiotów współpracujących z tą spółką - podała prokuratura w komunikacie.

Grzegorz M., Piotr W. i Dominika R. zostali objęci aresztem tymczasowym. Prokuratura podała, że wobec innych podejrzanych „stosowne są poręczenia majątkowe obejmujące gotówkę oraz polegające na ustanowieniu hipoteki na nieruchomości”.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także