02.08.2016/15:39

Nowe oznakowanie dla polskiej żywności

Na sklepowych półkach łatwiej rozpoznamy polską żywność. „Produkt polski” – taką informacją producenci będą mogli oznaczać wyroby – donosi Polskie Radio.

Jak tłumaczy wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki, dobrowolny system znakowania żywności ma ułatwić odnalezienie na półkach produktów wytworzonych w naszym kraju z użyciem rodzimych surowców. A informacja, że produkt pochodzi z Polski jest ważna dla niemal 70 proc. konsumentów.

 

Po polskie produkty coraz częściej sięgają też klienci w Unii Europejskiej, doceniający wysoką jakość naszej żywności. Prawdopodobnie w tym roku nasze saldo handlowe przekroczy 8 mld euro, ustanawiając kolejny rekord. Etykiety z informacją „Produkt polski” mogą pojawić się w przyszłym roku. 

Jeśli producent użyje znaku
„Produkt polski”, bez spełnia ustawowych kryteriów, będzie podlegał karze w wysokości maksimum 10 proc. przychodu w poprzednim roku rozliczeniowym.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.