24.10.2019/12:28

Nowy standard płatności SRC na rynku e-commerce

Visa, American Express, Discover i Matercard wprowadziły nowy, oparty na EMV Secure Remote Commerce (SRC) standard płatności „click to pay”. Pierwszymi sieciami, w których można pilotażowo dokonać płatności w nowym standardzie są Rakuten i Cinemar oraz fundacja Movember.

Obecnie w sklepach internetowych istnieje duża liczba różnych standardów płatności, co może zwiększać ryzyko porzucania koszyków zakupowych. Dzięki „click to pay”, nie będzie trzeba już rejestrować się i logować by dokonać płatności. Mają być one równie łatwe jak płatności kartą w świecie realnym.

Ikonka SRC ma stać się odpowiednikiem symbolu płatności kartowych w fizycznych punktach sprzedaży. Jest to szczególnie istotne z uwagi na znacznie doświadczenia użytkownika w dynamicznie rozwijającym się obszarze m-commerce.

Visa będzie proponować SRC użytkownikom Visa Checkout, także w Polsce. Standard SRC od początku roku 2020 będzie szeroko wprowadzany w USA. Kolejnymi firmami, które do końca 2019 roku umożliwią płatność standardem SRC klientom będą m.in. BassPro, JoAnn Fabric and Crafts, Papa John’s, Saks Fifth Avenue, SHOP.com oraz Tickets.com.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.