24.11.2020/21:27

NSZZ Solidarność nie pozwoli na zwiększenie liczby handlowych niedziel

Branża handlowa postuluje o zwiększenie liczby niedziel handlowych do końca roku. Za takim rozwiązaniem jest też wicepremier Jarosław Gowin, ale tego zdania nie podziela Piotr Duda. Co więcej, przewodniczący NSZZ Solidarność uważa, że rząd nie zmieni decyzji.

Piotr Duda, przewodniczący NSZZ Solidarność powiedział w rozmowie z portalem money.pl, że związek nie pozwoli na otwarcie sklepów w niedziele.

– Jesteśmy w tym temacie konsekwentni. Nie pozwolimy, by pracodawcy wykorzystywali pandemię koronawirusa do swoich partykularnych interesów. Stanowisko całej, nie tylko handlowej "Solidarności" jest tu jednoznaczne – mówił szef NSZZ "Solidarność".

Związek zawodowy jest przeciwny wyjątkom. Tym samym Piotr Duda wyraził swój sprzeciw wobec tego, aby sklepy były czynne w niedzielę, 6 grudnia br. – Uważam, że otwarcie galerii od soboty to już jest wielki krok. Chcieliśmy, aby galerie mogły funkcjonować, bo jesteśmy przeciwni lockdownowi. W ten sposób chcemy wspomóc przedsiębiorców – mówił. Piotr Duda dodał, że handel jednak nie powinien odbywać się w niedziele.  Jestem przekonany, że rząd w tym temacie zdania nie zmieni – stwierdził.

W podobnym tonie wypowiadał się premier Mateusz Morawiecki podczas ogłaszania złagodzenia obostrzeń. Poinformował, że handlowe w grudniu będą wyłącznie niedziele przypadające 13 i 20 grudnia.

Przypomnijmy, że od soboty 28 listopada ponownie mogą zostać otwarte m.in. sklepy w galeriach handlowych i markety meblowe przy zachowaniu najwyższych reżimów sanitarnych. Pozostałe obostrzenia pozostaną utrzymane do 27 grudnia br.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • jaaaa 25.11.2020

    że też to NSZZ Solidarność jakoś nie interweniuje w sprawie pracowników w gastronomii. Pracy brak, kasa topnieje za chwilę będą same bankructwa a NSZZ siedzi w tej sprawie jak pod miotłą.

  • Ada 25.11.2020

    Od kiedy rząd musi słuchać jakiegoś związkowca?!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także