08.02.2017/09:24

O Żabkę walczą już tylko dwa fundusze private equity

Dobiega końca sprzedaż sieci Żabka. Mid Europa Partner dopuścił dwa globalne fundusze inwestycyjne do złożenia ofert wiążących kupna sieci. Wiążące oferty mogą wpłynąć już w przyszłym tygodniu – podaje „Puls Biznesu”.

Chodzi o fundusze TPG i CVC Capital Partners. Oba są zdecydowane kupić Żabkę. Wpisuje się ona idealnie w strategię funduszu TPG, zarówno jeśli chodzi o wielkość transakcji, jak i specjalizację w sektorze handlu detalicznego. TPG ma udziały w rosyjskiej sieci Lenta, brytyjskiej Poundworld oraz indonezyjskim odpowiedniku Żabki – Indomaret. CVC może być zdeterminowany po tym, jak przegrał walkę o Allegro i nie kupił aktywów SABMiller - zaznacza "Puls Biznesu".

Obecny właściciel Żabki, fundusz Mid Europa Partners, oczekuje, że kupujący zapłaci za sieć około 5 mld zł. Dziś działa 4500 placówek Żabka i Freshmarket, a ich sprzedaż wyniosła w roku 2016 ponad 6 mld zł. Daje to Żabce 3-procentowy udział w rynku handlu detalicznego w Polsce. 

Czytaj więcej w "Pulsie Biznesu".

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • brajan 08.02.2017

    Sprzedajcie wreszcie tą Żabkę. Ile może trwać ta telenowela...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.