19.06.2020/08:59

Obecna m.in. w Polsce sieć sklepów Tedi wchodzi do Czech

Niemiecka sieć sklepów Tedi, obecna już m.in. w Polsce, w lipcu zadebiutuje na rynku czeskim - informuje mediaguru.cz. Pierwsze placówki detalisty uruchomione zostaną w Opawie i Prościejowie.

Pierwotnie Tedi planował otwarcie pięciu-sześciu sklepów w Czechach już w maju i czerwcu, jednak koronawirus SARS-CoV-2 odwlekł w czasie te plany. Według czeskich mediów, sieć handlowa obecna będzie w tym kraju jedynie ze swoimi sklepami stacjonarnymi. E-sklep Tediego pozostaje dostępny jedynie dla klientów w Niemczech.

W Polsce Tedi zarządza siecią ok. 45 sklepów. Do końca kwietnia tego roku sieć planowała mieć już 50 placówek handlowych, ale koronakryzys zniweczył te plany. Niemniej Tedi może otworzyć kolejnych kilkadziesiąt sklepów w tym roku.

Należąca do niemieckiego koncernu Tengelmann Group sieć Tedi pojawiła się na rynku polskim jesienią 2018 r. Asortyment sieci Tedi to przede wszystkim artykuły wyposażenia domu i aranżacji wnętrz, akcesoria biurowe, elektronika i narzędzia, ale także zabawki czy produkty dla zwierząt.

Globalnie Tedi ma już ponad 2300 sklepów i działa w ośmiu europejskich krajach.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.