07.09.2018/10:16

Obligacje Maxima Grupė za 300 mln euro poszły jak ciepłe bułeczki

To największa emisja obligacji, przeprowadzona przez prywatną firmę z Krajów Bałtyckich. Maxima Grupė, z sukcesem wyemitowała 5-letnie obligacje o łącznej wartości 300 mln euro. Nabywcy to 60 inwestorów z 14 krajów. Jedna trzecia to podmioty ze Krajów Bałtyckich i Skandynawii, reszta pochodzi z innych krajów Europy. Popyt przekroczył podaż.

– Rozmowy z potencjalnymi inwestorami, jakie prowadziliśmy w ubiegłym tygodniu, ujawniły duże zainteresowanie naszymi papierami, dlatego nie zwlekaliśmy z debiutem. Pełna sprzedaż pakietu to historyczny moment dla Maxima Grupė, która w ten sposób zdecydowanie weszła na międzynarodowy rynek kapitałowy. To także dowód na to, że firma osiągnęła wystarczającą dojrzałość, by zyskać zaufanie międzynarodowych inwestorów i może korzystać z takich samych instrumentów finansowych, jakie mają do dyspozycji wielkie europejskie sieci handlowe – powiedział szef rady nadzorczej i prezes Maxima Grupė Dalius Misiūnas.

– Maxima Grupė jest pierwszą prywatną firmą litewską, która weszła w tym roku na międzynarodowy rynek kapitałowy, emitując największą w historii regionu pulę obligacji. Ten krok powiększy ponadto transparentność spółki. Inwestorzy instytucjonalni spojrzeli przychylnie na prognozy finansowe i plany ekspansji Maxima Grupė – podkreślił Vilius Juzikis, członek rady dyrektorów i szef bankowości korporacyjne w banku SEB Bankas.

Maxima Grupė jest właścicielem sieci sklepów Maxima, funkcjonującej w Krajach Bałtyckich, sieci Stokrotka i Aldik w Polsce oraz sieci T-Market w Bułgarii. Firma prowadzi także serwis e-grocery Barbora, który operuje na Litwie i Łotwie.

Maxima Grupė jest częścią Vilniaus Prekyba, jednej z największych grup detalicznych w Krajach Bałtyckich oraz Europie Środkowo-Wschodniej.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.