03.06.2020/20:09

Odmrażanie gospodarki zwiększyło popyt na pracowników z Ukrainy

Agencje zatrudnienia znów ściągają pracowników z Ukrainy, choć na mniejszą skalę niż przed rokiem – informuje "Rzeczpospolita".

Powołując się na dane Komendy Głównej Straży Granicznej, "Rzeczpospolita" podaje, że o ile w kwietniu do Polski przyjechało niespełna 34 tys. Ukraińców, o tyle w maju liczba ta wzrosła już prawie trzykrotnie, do 94 tys. Także agencje zatrudnienia informują o rosnącym napływie imigrantów zarobkowych z Ukrainy.

W „Rzeczpospolitej” czytamy, że zgodnie z informacjami ukraińskiego MSZ na poniedziałkowym spotkaniu wiceministra spraw zagranicznych Ukrainy Wasyla Bodnara z ambasadorem RP w Kijowie Bartoszem Cichockim ustalono, że Ukraina i Polska będą pracować nad uproszczeniem procedur przekraczania granicy i uzyskiwania wiz pracowniczych, rozważają też zawarcie umowy w sprawie pracowników sezonowych.

Więcej w "Rzeczpospolitej"

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • ... 05.06.2020

    (komentarz niezgodny z regulaminem forum)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.