12.06.2020/10:48

ONZ: Nadchodzi potężny kryzys żywnościowy. Zagrożony globalny łańcuch dostaw

Świat stoi na krawędzi kryzysu żywnościowego, najgorszego od co najmniej 50 lat – ostrzega ONZ. Organizacja wzywa rządy z całego świata, by błyskawicznie zaczęły działać w celu uniknięcia globalnej katastrofy – relacjonuje The Guardian.

Sekretarz generalny ONZ, António Guterres, przestrzega polityków z całego świata, że recesja wywołana przez pandemię koronawirusa może w skali globalnej pozbawić setki milionów ludzi możliwości zaspokajania podstawowych potrzeb żywieniowych.

– Coraz wyraźniej widać, że jeśli natychmiast nie zaczniemy działać, wkrótce nadejdzie kryzys żywieniowy, który może mieć długotrwały wpływ na setki milionów dzieci i dorosłych. Musimy już teraz podjąć kroki, które pozwolą nam uniknąć najgorszych skutków ubocznych naszych wysiłków związanych ze zwalczaniem pandemii koronawirusa – apeluje Guterres.

Szef ONZ ostrzega, że chociaż obecnie zbiory roślin stanowiących podstawę wyżywienia ludzkości nie spadają, udało się też uniknąć zakazów eksportu i protekcjonizmu, to jednak najgorsze skutki pandemii i wywołanej nią recesji dopiero nadchodzą.

– Nawet w krajach, w których żywności nie brakuje, istnieje ryzyko zerwania łańcucha dostaw – przestrzega Guterres.

Źródło: theguardian.com

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.