03.09.2018/15:40

Oprócz związkowców, na stacjach Lotos także księża tankują z rabatem

W ciągu 13 lat Lotos wydał ponad 2 tys. kart rabatowych diecezjom Kościoła katolickiego. Wysokość rabatów wynika z wolumenu zakupowego danej grupy klientów. Z kart Lotos Biznes korzysta także kilkanaście branżowych związków zawodowych – informuje portal tvn24bis.pl.

Lotos poinformował serwis tvn24bis.pl,że pierwsze umowy z diecezjami zostały przejęte wraz z bazą klientów od sieci Esso, którą gdański koncern kupił w 2005 r., a następnie współpraca była systematycznie rozszerzana. Koncern nie chciał ujawnić wysokości rabatów, ale zapewnia, że jest ona zgodna z matrycami rabatowymi, podlega audytowi i wiąże się z wolumenem zakupów poszczególnych klientów.

W przypadku paliw rabaty wynoszą od kilku do kilkunastu groszy, a w przypadku niektórych towarów i usług jest to 10-15 proc. Poziom rabatów wynika z kalkulacji potencjału sprzedażowego, uwzględniane jest także otoczenie konkurencyjne.

Na stacjach Lotosu tańsze paliwo kupuje również kilkanaście branżowych związków zawodowych, m.in. służb mundurowych, przemysłu chemicznego czy branż związanych z motoryzacją i transportem. Prowadzone są rozmowy z kolejnymi organizacjami związkowymi.

Jak informowały wiadomoscihandlowe.pl, 29 sierpnia Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność i Wojciech Weiss, prezes spółki Lotos Paliwa podpisali porozumienie o współpracy. Od jesieni związkowcy oraz ich rodziny, korzystające z kart paliwowych Lotos Biznes, otrzymają zniżki na paliwa, myjnie, oleje i płyny do spryskiwaczy oraz produkty z menu Cafe Punkt.

Spółka Lotos oferuje jednolite stawki rabatowe dla każdego związku. Użytkownicy związkowych kart Lotos Biznes otrzymują rabaty – od kilku do kilkudziesięciu groszy – za każdy litr paliwa standardowego (Pb95, ON, LPG) lub paliwa premium Lotos Dynamic (Pb98, ON), a także 10-proc. zniżkę na produkty z menu Cafe Punkt, zakup olejów i płynów do spryskiwaczy oraz 15-proc. zniżkę na usługi myjni.

Lotos prowadzi blisko 500 stacji paliw, dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych, we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju.

Czytaj więcej na tvn24bis.pl

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • igi 04.09.2018

    Uprzywilejowane grupy społeczne: księża i związkowcy. Pamiętam sklepy dla górników i milicjantów w latach 70 i 80. Weszliśmy z matką, a tam towar na półkach, sprzedawczyni się głupio uśmiecha... i teraz to wraca w nowej formie.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.