14.07.2020/11:56

Orlen przejmuje Lotos. Komisja Europejska zgodziła się na transakcję

Komisja Europejska wydała we wtorek warunkową zgodę na przejęcie kontroli nad Grupą Lotos przez PKN Orlen. Zatwierdzenie uzależniono jednak od pełnego wywiązania się ze zobowiązań przedstawionych przez PKN Orlen, w tym zbycia ok. 80 proc. stacji paliw Lotosu.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Jendrula 15.07.2020

  Lotos jest w Gdańsku, który nie nieprzychylny dla obecnego rządu. Także chcą po prostu osłabić siłę i wpływ miasta. A czy jest to opłacalna transakcja, to już mają w głębokim poważaniu.

 • Kuba 14.07.2020

  Szok. 80% stacji? To tak jakby kupić firmę transportową tylko z siedzibą. Lotos zniknie(z czego cieszy się konkurencja), a Orlen niewiele zyska. Przecież Orlen może te 20% stacji Lotosu sam otworzyć.

 • z Gdańska 14.07.2020

  Szok. Po co Orlen chce kupić Lotos jeśli musi sprzedać 80% stacji + trochę innych zakładów ? Lotos poszatkowany na kawałki, rozsprzedany . Zniszczona praca wielu menadżerów . Aż trudno uwierzyć. O co pisowskiemu Orlenowi chodzi? Chyba lepiej mieć 2 silne przedsiębiorstwa na rynku niż jedno tylko trochę wzmocnione ?

 • Ikea Family 14.07.2020

  Szok i niedowierzanie. Kto wyjdzie na tym zwycięsko? Chyba tylko konkurencyjnym zagranicznym graczom BP, Shell itp. Bo na pewno nie Orlenowi i Lotosowi.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.