09.11.2018/10:20

Oshee pozyskał inwestora strategicznego

Fundusz Innova Capital chce wejść do akcjonariatu firmy Oshee oraz należącej do niej spółki Kinga Pienińska. Luksemburski podmiot złożył już stosowny wniosek do UOKiK.

Wejście funduszu nie oznacza sprzedaży całej firmy. W akcjonariacie pozostaną założyciele Oshee - Dariusz Gałęzewski i Dominik Doliński. Firmy w tym momencie nie ujawniają, jaki procent udziałów przejmie luksemburski fundusz.

Zamknięcie transakcji wymaga zgody polskiego UOKiK. Wniosek o wydanie takiego pozwolenia został złożony 5 listopada br.

Oshee w 2016 roku miało 136,5 mln złotych przychodów i 5,7 mln złotych zysku. W portfolio firmy Oshee znajdują się napoje izotoniczne, wody funkcjonalne oraz seria produktów witaminowych, a także produkty spożywcze takie jak batony i ciastka zbożowe czy cukierki z witaminami. Marka jest obecna na 32 rynkach zagranicznych na 3 kontynentach. Na rynku polskim produkty dostępne są we wszystkich sieciach handlowych hipermarketów i supermarketów, a także w sklepach detalu tradycyjnego.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.