22.02.2016/16:39

OSM w Piaskach szykuje spore inwestycje w zakładzie

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piaskach w samym pierwszym kwartale br. zamierza zainwestować 700 tys. zł w udoskonalenie zakładu. Firma w ostatnim czasie odświeżyła swoje logo i udało jej się odnotować w 2015 r. zysk.

- Pomimo niekorzystnych tendencji cenowych na rynku artykułów mleczarskich udało nam się zakończyć rok z zyskiem. W planach mamy kolejne działania zarówno wizerunkowe, jak i marketingowe, które opracowujemy w odpowiedzi na aktualne potrzeby branży oraz konsumentów. Obecnie odświeżyliśmy nasze logo, jednocześnie zachowując przekaz o naszej długoletniej tradycji. Rebranding logo to początek zmian zachodzących w firmie – mówi Andrzej Grochoła, specjalista ds. marketingu OSM w Piaskach.

Istniejąca od 1948 roku firma aktualnie skupuje około 32 tysięcy litrów mleka dziennie z ponad dwustu gospodarstw. - Dynamika skupu jest dodatnia, a my płacimy za mleko powyżej średniej krajowej, co zaowocowało zwiększeniem liczby dostawców. Dynamiczny rozwój pozwala nam na kolejne inwestycje oraz wprowadzanie do oferty nowych produktów. Tylko w pierwszym kwartale tego roku zamierzamy wydać łącznie 700 tysięcy złotych na inwestycje i prace modernizacyjne w zakładzie - komentuje Mirosław Domański, prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piaskach.

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piaskach poinformowała, że udało się jej odnotować zysk w 2015 r. Firma podzieliła się także najnowszymi wynikami sprzedaży swoich produktów - w trakcie dwóch ostatnich miesięcy udało jej się notować dwucyfrowe wzrosty.

W grudniu 2015 r. przychody ze sprzedaży produktów OSM w Piaskach wzrosły o 17 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku wcześniejszego. Z kolei w styczniu br. przychody uległy zwiększeniu o 16,5 proc. w zestawieniu ze styczniem 2015 r.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.