07.10.2020/08:13

Panattoni buduje nowy magazyn na Śląsku. Zajmie ponad 70 tys. mkw

Wystartowała budowa Panattoni Park Ruda Śląska III. Jego docelowa powierzchnia to ponad 70 tys. mkw. To kolejny obiekt Panattoni w tej części Polski.

Tym razem deweloper stawia na dwa budynki (46,5 tys. mkw. i 24,4 tys. mkw.), rozpoczynając budowę ok. 50 tys. mkw. z ponad 70 tys. planowanych. Jak podkreśla firma, położenie w samym centrum konurbacji śląskiej - 5 km od centrum Rudy Śląskiej i 16 km od centrum Katowic – zapewni dobre połączenie regionalne. Bliskość autostrad A1 (14 km) i A4 (5 km) pozwoli na sprawny transport krajowy, łącząc park z takimi ośrodkami jak Wrocław, Kraków, Łódź, Toruń, czy Gdańsk. Ponadto obie arterie zapewniają dojazd do granicy, czeskiej na południu, niemieckiej na południowym-zachodzie oraz ukraińskiej na wschodzie, co rodzi wysoki potencjał międzynarodowy.

 – Panattoni Park Ruda Śląska III znajdzie się w centrum jednego z najatrakcyjniejszych regionów w Polsce. Silna gospodarka, wysoka populacja zapewniająca dostęp do pracownika, a przede wszystkim ogromne zapotrzebowanie na magazyny. Tylko w pierwszej połowie 2020 r. nowa podaż zbliżyła się tu do 200 tys. mkw., a 400 tys. pozostawało w budowie na początku drugiej połowy roku. Panattoni wynajęło tu przez pierwsze 6 miesięcy ponad 85 tys. mkw., co jest fantastycznym wynikiem – mówi Aurelia Rachtan, senior development manager z Panattoni

Panattoni Park Ruda Śląska III powstaje z myślą o potrzebach klientów z różnych branż zwłaszcza z branży logistycznej, ale i produkcyjnej. Projekt parku umożliwia elastyczne warunki kształtowania modułów magazynowych i biurowych zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Obiekt spełni kryteria jakości potwierdzone certyfikatem BREEAM na poziomie „Very Good”.

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także