21.04.2020/08:15

Panattoni wkracza na Warmię i Mazury i buduje pierwsze centrum w tej części Polski

Panattoni Park Olsztyn o powierzchni ponad 36 000 m kw. powstaje w gminie Stawiguda. Pierwsi najemcy będą mogli wprowadzić się do niej już w sierpniu tego roku. Jednym z nich będzie amerykańska firma A&E Clothing specjalizująca się w branży recyklingu tekstyliów.

–  Olsztyn stanowi jeden z najważniejszych ośrodków ekonomicznych i akademickich północno-wschodniej Polski. Jego położenie – tuż przy S51 łączącej miasto z S7, a tym samym z Gdańskiem - jest szczególnie korzystna w kontekście potencjalnych powiązań gospodarczych, zarówno z Rosją, jak i państwami nadbałtyckimi – komentuje Michał Samborski, development director w Panattoni

Inwestycja powstanie w gminie Stawiguda, bezpośrednio przy Węźle Południe łączącym S51 z S16 i ok. 20 km od trasy S7. Park z centrum Olsztyna dzieli ok. 7,5 km, zaś z lotniskiem Olsztyn-Mazury 63 km.

Jednym z pierwszych najemców centrum będzie firma A&E Clothing, która zajmie powierzchnię ponad 7500 mkw.

- Polska od ponad 10 lat potwierdza, że jest jedną z najlepszych lokalizacji dla firm, które rozpatrują swoją ekspansję w Europie. Wśród kluczowych czynników wymienia się inwestycje w rozwój infrastruktury drogowej, możliwości transportowe, a przede wszystkim dostęp do wykwalifikowanych pracowników. W naszym nowym obiekcie, wyposażonym w zautomatyzowaną linię do sortowania odzieży, docelowo zamierzamy zatrudnić ponad 100 osób - powiedział Kamil Jakimiak, prezes zarządu A&E Clothing Polska. Polska ma pełnić rolę swego rodzaju hubu dostarczającego zrecyklingowaną odzież głównie na rynki Afryki, Azji oraz Europy.

Panattoni Park Olsztyn o powierzchni ponad 36 000 m kw. składać się będzie z dwóch obiektów magazynowych klasy A o metrażach ok 24 000 mkw. i ok. 12 000 mkw. Dzięki elastycznym warunkom kształtowania modułów magazynowych i biurowych, a także przeznaczeniu inwestycji zarówno na potrzeby magazynowania, składowania, jak i lekkiej produkcji, park adresowany jest do klientów z różnych branż. Realizacja inwestycji będzie przebiegać w kilku etapach – pierwsi najemcy będą mogli wprowadzić się już w sierpniu tego roku.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.