01.03.2021/13:17

Pandemia: Surowsze obostrzenia na Pomorzu i w Lubuskiem? Możliwe nawet od najbliższego weekendu

Ze względu na możliwe szybkie pogarszanie się statystyk „covidowych” w województwach pomorskim i lubuskim, w tych regionach już od najbliższego weekendu mogą obowiązywać surowsze restrykcje, podobne do wprowadzonych na Warmii i Mazurach – ustalił nieoficjalnie portal RMF FM.

Co prawda rząd zapowiadał, że ewentualne nowe obostrzenia regionalne będą wdrażane w cyklach dwutygodniowych, jednak sytuacja zmienia się dynamicznie i rządzący mogą odstąpić od wcześniejszych założeń. Z niepotwierdzonych ustaleń RMF FM wynika, że już w najbliższy weekend w Pomorskiem i Lubuskiem – jeśli sytuacja w tych regionach będzie się w dalszym ciągu szybko pogarszać – mogą zostać wprowadzone surowsze restrykcje, podobne do tych, jakie od minionej soboty obowiązują na Warmii i Mazurach.

Przypomnijmy, że 24 lutego br. minister Adam Niedzielski zapowiedział, że od soboty 27 lutego zaostrzone będą obostrzenia obowiązujące w woj. warmińsko-mazurskim.

– Dzisiejsze wyniki wskazują, że trzecia fala się rozpędza. Na poziomie regionów ta sytuacja jest zróżnicowana. Najbardziej niepokojąca sytuacja dotyczy warmińsko-mazurskiego. Do tej pory wykonywaliśmy dosyć odważne kroki, jeśli chodzi o odmrażanie. Teraz musimy zrobić krok w tył. Tym krokiem jest właśnie województwo warmińsko mazurskie – mówił wówczas na konferencji prasowej minister zdrowia Adama Niedzielski.

Jak zapowiadał minister, decyzja o tym, czy obostrzenia obejmą kolejne województwa, będzie zależała od tego, jak bardzo liczba zakażeń będzie odbiegała od średniej.

Surowsze restrykcje objęły m.in. faktyczne zamrożenie działalności galerii handlowych. Lockdown został wprowadzony mimo wcześniejszych oświadczeń ministra zdrowia, który pod koniec stycznia przyznał, że wprowadzone w grudniu obostrzenia dotyczące galerii handlowych nie miały dużego przełożenia na sytuację epidemiczną w Polsce.

– Z naszej obserwacji wynika, że skutek epidemiczny tego działania nie był wyraźnie zauważalny – mówił przed miesiącem szef resortu zdrowia.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • free 02.03.2021

    budźcie się ludzie, przede wszystkim odetnijcie się od propagandy, strach jest najskuteczniejszym narzędziem do zarządzania, dopóki tego nie zrozumiecie, jesteście niewolnikami zgniłego systemu

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także