19.10.2018/16:47

PayU udostępnia płatność Google Pay

Sprzedawcy internetowi współpracujący z PayU w Europie otrzymali dostęp do nowej formy płatności w wersjach webowych swoich serwisów, jak również w aplikacjach mobilnych.

Płatności za pomocą Google Pay można dokonywać na wszystkich urządzeniach (telefonach i komputerach), bez względu na system operacyjny czy przeglądarkę. Google Pay (dawniej Android Pay) to prosty i szybki sposób płacenia kartą, bez konieczności każdorazowego uzupełniania jej danych. Dane karty są bezpiecznie przechowywane przez Google. Wdrożenie Google Pay to kolejny krok zacieśniający współpracę PayU i Google. Wcześniej, wprowadzając Android Pay do Polski, Google wybrał PayU na partnera wdrażającego to nowe rozwiązanie na rynku e-commerce.

– Dzięki Google Pay, użytkownicy w Polsce i w Europie nie muszą już tworzyć kont w każdej nowej aplikacji lub witrynie. Płacenie jest łatwe i bezproblemowe - nawet przy pierwszej wizycie kupującego - wszędzie tam, gdzie widoczne jest logo Google Pay - mówi Florence Diss, Head of EMEA Commerce Partnerships, Google

- Jesteśmy szczęśliwi że możemy współpracować z najbardziej innowacyjnymi partnerami płatności i że dzięki integracji z PayU, tysiące witryn w Polsce i w Europie, może od dzisiaj udostępnić swoim użytkownikom szybką i bezpieczną metodę płatności jaką jest Google Pay. – W PayU stale rozbudowujemy ofertę metod płatności, aby zapewnić maksymalne korzyści zarówno dla kupujących, jak i sprzedawców. Podążając za trendami wprowadzamy najbardziej innowacyjne rozwiązania także w dziedzinie płatności mobilnych – mówi Joanna Pieńkowska-Olczak, Country Manager PayU w Polsce.

– Urządzenia mobilne odpowiadają już za ponad połowę ruchu w internecie. Coraz więcej sklepów internetowych traktuje sprzedaż w tym kanale wreszcie jako standard, a nie tylko modny trend. Choć nadal duża część klientów może nie być w pełni zadowolona z tego jak kupuje się za pośrednictwem urządzeń mobilnych, to już w przypadku ponad połowy zakupów część procesu odbywa się właśnie na smartfonach i tabletach – dodaje.

Aby płacić z Google Pay za zakupy internetowe należy zapisać kartę w swoim koncie Google - można zrobić to z poziomu strony internetowej pay.google.com lub poprzez aplikację mobilną Google Pay. W trakcie samych zakupów, będąc w aplikacji sklepu lub na jego stronie, wystarczy kliknąć logo ‘Google Pay’ na stronie PayU z wyborem metod płatności, a następnie zatwierdzić płatność wybraną kartą. Ciekawostką jest, że płatność cyfrowym portfelem Google na stronach internetowych sklepów dostępna jest nie tylko na telefonach z oprogramowaniem Android, ale także iOS. Robiąc zakupy na komputerze czy laptopie, po przejściu ze sklepu do listy metod płatności na stronie PayU, należy wybrać Google Pay, a następnie jednym kliknięciem zatwierdzić transakcję. Dla zapewnienia dodatkowej ochrony czasami wywołana może zostać autoryzacja 3-D Secure, która polega na użyciu jednorazowego hasła otrzymanego w wiadomości SMS lub wygenerowanego przez elektroniczny token.

W związku z szerokim udostępnieniem płatności Google Pay użytkownicy w Polsce mogą skorzystać z promocji - za wykonanie pięciu płatności w różnych dniach można otrzymać 40 zł na zakup aplikacji, gier i innych treści w Google Play, zaś za polecenie Google Pay znajomym nawet do 400 zł Uruchomienie kolejnych promocji z partnerami planowane jest na listopad.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.