26.02.2018/09:06

PCC Consumer Products Kosmet w gronie 5 proc. najlepiej ocenianych firm na świecie!

PCC Consumer Products Kosmet może pochwalić się wysokimi notami spółki w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu wystawionymi przez międzynarodową platformę EcoVadis, która przyznała firmie niezwykle prestiżowy złoty poziom CSR.

Wyróżnienie przez EcoVadis jest przyznawane przez zespół ponad 300 analityków reprezentujących 40 różnych narodowości. Złoty poziom CSR to uznanie za proekologiczny rozwój i osiągnięcia w obszarach dotyczących środowiska, zatrudniania, uczciwych praktyk biznesowych oraz łańcucha dostaw. Śmiało można powiedzieć, że firma PCC CP Kosmet stanowi wzór do naśladowania i udowadnia, że proekologiczne działanie w tak trudnej  branży jest możliwe.

Podążając za trendami, firma PCC CP Kosmet oferuje produkty, które spełniają najwyższe oczekiwania klientów, którzy zwracają uwagę, by środki chemii gospodarczej dbały o ich dom, ale również były delikatne dla skóry, a ich produkcja uwzględniała wspomaganie ochrony środowiska.                                           

Efektem filozofii, opartej o troskę o środowisko naturalne, są produkty pod marką Flo, która oferuje środki do prania, czyszczenia oraz pielęgnacji domu. Wszystkie produkty marki Flo, jako innowacyjne i nowoczesne, łączą w sobie troskę o czystość w domu i ochronę środowiska. PCC CP Kosmet stosuje receptury z użyciem łatwo biodegradowalnych związków powierzchniowo-czynnych, a produkty zostały wzbogacone o składniki aktywne, m.in. olejki z owoców i ekstrakty z owoców i kwiatów. Produkty są bardzo delikatne dla skóry rąk, testowane dermatologicznie, zawierają konserwanty o niskim potencjale alergizującym. Produkty nie zawierają fosforanów i parabenów. Do ich produkcji zostały wykorzystane nowoczesne, proekologiczne technologie pozwalające na redukcję zużycia energii i zwiększenie efektywności ekonomicznej (system ISO 50001) oraz zapobieganie zanieczyszczeniom (system ISO 14001).

Złoty poziom przyznany przez ekspertów EcoVadis to wyróżnienie stanowiące nagrodę oraz motywację do dalszej pracy oraz kontynuacji ponad 20 lat doświadczenia w rozwoju i produkcji najwyższej jakości chemii gospodarczej i kosmetyków.

EcoVadis to międzynarodowa platforma wspierająca przedsiębiorstwa w ocenie ich dostawców pod kątem szacunku dla środowiska naturalnego i potrzeb społecznych. Platforma wykorzystuje własną technologię oraz sieć kilkuset ekspertów w celu oceny społecznej odpowiedzialności firm. EcoVadis stosowana jest w 110 krajach. Zawiera 150 kryteriów oceny firm. Na całym świecie ponad 25 tys. dostawców spełnia kryteria tej normy. Coraz częściej certyfikatu EcoVadis wymagają od polskich firm czołowe międzynarodowe koncerny. EcoVadis ułatwia przedsiębiorstwom działania na rzecz ograniczania ryzyk i poprawy innowacyjności oraz efektywności w ramach ich sieci logistycznych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.