09.10.2019/16:50

PEKAES z codziennym połączeniem na Ukrainę

PEKAES zaczął rok od kolejnych inwestycji w kluczowym dla firmy obszarze – dystrybucji drobnicowej. Wśród tegorocznych nowości jest między innymi codzienny serwis na Ukrainę. Towary są transportowane z Błonia pod Warszawą do Kijowa, gdzie następuje ich dalsza dystrybucja na terenie Ukrainy.

PEKAES elastycznie reaguje na zmieniające się trendy w biznesie, jak i otoczenie rynkowe. Dlatego rozszerza zakres swoich usług i dostosowuje ofertę do potrzeb swoich Klientów. Jedną z nich była potrzeba wzmocnienia sieci połączeń na Wschodzie i uruchomienia codziennych transportów na Ukrainę.

W ramach nowego serwisu firma oferuje wysokiej jakości usługę, a mniej formalności dla importerów na Ukrainie znacząco skraca czas dostawy. To, co wyróżnia ofertę PEKAES to krótki czas dostawy oraz uproszczone procedury. W efekcie oferta przewoźnika jest najlepszym rozwiązaniem w łańcuchu dostaw dla firm prowadzących działalność na Ukrainie.

Nowy serwis drobnicowy obejmuje dostawy do finalnego odbiorcy na Ukrainie we wszystkie dni robocze – od poniedziałku do piątku. Czas dostawy do Kijowa i centralnej Ukrainy wynosi 3-4 dni robocze, zaś poza tym obszarem nie przekracza 7 dni.

Wzmocnienie sieci połączeń na Wschodzie nie było przypadkowe. Marek Tkaczyk, Dyrektor Sieci Międzynarodowej PEKAES, zwraca uwagę na strategiczne położenie Ukrainy pomiędzy Unią Europejską a Rosją, a także duży potencjał wzrostu i perspektywiczny sektor rolno-spożywczy. To wszystko sprawia, że kraj ten jest ważnym partnerem handlowym dla Polski. Potwierdzają to również statystyki, gdyż zarówno eksport na Ukrainę, jak i import towarów do Polski systematycznie rośnie. Jak wynika z danych GUS, w I półroczu 2018 roku odnotowano ponad 20% wzrost eksportu towarów rolno-spożywczych na Ukrainę. Kraj plasuje się w czołówce głównych odbiorców polskiej żywności.

Dynamiczny rozwój

Grupa PEKAES to nowoczesne przedsiębiorstwo o profilu logistyczno-intermodalnym. W 23. rankingu firm TSL opublikowanym przez Dziennik Gazetę Prawną PEKAES uplasował się na I miejscu w kategorii przychodów z deklarowanej głównej działalności – spedycji drogowej.

Obecnie PEKAES posiada 17 partnerów zagranicznych w 40 kluczowych krajach Europy i Azji, a zasięg działalności obejmuje niemal cały świat. Firma sukcesywnie rozwija swoją sieć połączeń międzynarodowych.

- Z myślą o Klientach rozbudowujemy sieć dystrybucji PEKAES oraz prowadzimy inwestycje w zakresie infrastruktury i zaplecza technologicznego. Otwieramy terminale w nowych lokalizacjach i nieustannie odkrywamy potencjał usług intermodalnych. Stawiamy na stały rozwój, innowacyjność i stałe podnoszenie jakości usług.  – stwierdza Marek Tkaczyk, Dyrektor Sieci Międzynarodowej PEKAES.

W oparciu o badania rynku i analizę potrzeb klientów PEKAES konsekwentnie rozwija międzynarodową sieć, inicjuje nowe kursy oraz zwiększa częstotliwość wybranych połączeń. PEKAES już teraz zapowiada uruchomienie kolejnych linii drobnicowych w Europie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.