23.05.2018/15:51

Pełnomocnik Jędrzeja C.: Uchybienia w gospodarstwie były niewielkie i zostały naprawione

Uchybienia w przedsiębiorstwie „Polskie Warzywa” były w większości drobne i zostały one od razu naprawione - pisze w oświadczeniu wysłanym do redakcji wiadomoscihandlowe.pl Marcin Łyko, pełnomocnik Jędrzeja C. w reakcji na publikację wniosków z kontroli Państwowej Inspekcji Pracy.

Jak poinformował Marcin Łyko, liczba 27 uchybień wykazanych podczas kontroli wydaje się duża. - Jednak zdecydowaną ich większość stanowiły drobne uchybienia, zdarzające się w każdym przedsiębiorstwie na świecie. Zostały one od razu naprawione - zapewnia Marcin Łyko.

Pełnomocnik Jędrzeja C. zaznaczył, że przedsiębiorca po zakończonej kontroli dobrowolnie złożył wniosek o ukaranie go kwotą 5 tys. zł. - Ten wniosek został zaaprobowany przez Państwową Inspekcję Pracy. Gdyby skala zarzutów była poważniejsza, na takiej niskiej grzywnie by się nie skończyło - dodaje Marcin Łyko.

Do wyników kontroli Państwowej Inspekcji pracy jako pierwszy dotarł portal polskatimes.pl. Okazało się, że w zakładach jednego z dostawców Lidla nielegalnie pracowało 8 Ukraińców. Ponadto w firmie doszło do szeregu zaniedbań związanych z bezpieczeństwem pracy i warunkami zatrudnienia. Jak zapewniają w rozmowie z polskatimes.pl przedstawiciele prokuratury w Środzie Wielkopolskiej, w tym momencie trwa zapoznawanie się z dokumentami PIP i Sanepidu. Docelowo możliwe będzie rozszerzenie aktu oskarżenia względem Jędrzeja C.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • jarock 23.05.2018

    Śmiechu warte ! 27 uchybień- w tym jedno, że 8 Ukraińców pracowało nielegalnie... 5 tys.zł kary... Zachęta do uchybień w każdym przedsiębiorstwie na świecie. Według mnie Pan Marcin Łyko też pominął się z powołaniem.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.