27.08.2019/16:29

Philip Morris International potwierdza, że rozmawia o fuzji z Altrią

Philip Morris International prowadzi rozmowy z Altrią na temat ewentualnego połączenia wszystkich spółek giełdowych - ogłosił gigant tytoniowy.

Umowa, jeśli zostanie osiągnięta, połączy ponownie Philip Morris International i Altrię po ponad dekadzie po rozpadzie obu firm. Przypomnijmy, że w 2008 roku Altria zrezygnowała z możliwości połączenia spółek i pozostała firmą w dużej mierze skoncentrowaną sprzedaży papierosów Marlboro w kraju, podczas gdy spółka Philip Morris International skupiła się na sprzedaży papierosów za granicą.

Jak podaje serwis cnbc.com, analitycy od dawna spekulują, że obie firmy połączą siły. Branża tytoniowa szybko się zmienia, a sprzedaż papierosów spada, spółki działające w tym segmencie rynku szukają nowych dróg rozwoju.

Philip Morris International ostrzegł w komunikacie, że „nie ma gwarancji, że z tych rozmów wyniknie jakakolwiek umowa lub transakcja. Ponadto nie można zagwarantować, że jeśli zostanie osiągnięte porozumienie, to transakcja zostanie sfinalizowana”.

W międzyczasie Altria zainwestowała 12,8 mld dolarów za 35 proc. udziałów w firmie Juul, wiodącej na amerykańskim rynku e-papierosów.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Polaczek 29.08.2019

    Philip Morris niech lepiej weźmie się za podniesienie pensji pracownikom bo to co zarabiają i w jakim trybie pracy nie jest adekwatne do życia w tym kraju !!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.