25.05.2018/12:47

Pizza i Coca-Cola to najczęściej zamawiane danie przez internet

Polacy najchętniej zamawiają on-line pizzę wraz z napojem – wynika z badania „Polacy na wynos” przeprowadzonego przez PizzaPortal.pl.

Najchętniej zamawianym zestawem w polskim internecie jest pizza capricciosa, a do picia Coca-Cola. Na pizzę przypada aż 36% dań najchętniej wybieranych z napojem. Jej najpopularniejsze rodzaje to: capricciosa, margherita i hawajska. Jeśli zaś chodzi o napój, to 37 proc. wybiera Coca-Colę. Co ciekawe, z sosów większą popularnością od pomidorowej klasyki cieszy się sos czosnkowy. Ulubione dodatki to pieczarki i szynka, a za nimi ananas i salami.

Poza pizzą chętniej zamawianym daniem przez internet jest kebab, ex aequo z potrawami azjatyckimi (z ryżem), które stanowią 11% zamówień. W czołowej piątce znalazły się zyskujące coraz większą popularność burgery oraz kurczak w różnych odsłonach.

Duet: pizza i Coca-Cola jest najpopularniejszy w Poznaniu, Krakowie, Gdańsku i Lublinie. Warszawianie najczęściej zamawiają Coca-Colę do dań kuchni azjatyckiej, wrocławianie do burgerów, a łodzianie do kebabów. Jedzenie z dostawą do domu najchętniej jest zamawiane w drugiej połowie tygodnia, szczególnie w weekendy, niezależnie od miasta.

Zamówienia składane na PizzaPortal.pl od czwartku do niedzieli stanowią łącznie 62% wszystkich transakcji.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.