13.11.2020/10:31

PKB w III kwartale wyższe o 7,7 procent. Wyraźny spadek w ujęciu rocznym

GUS opublikował szybki szacunek PKB po III kwartale. Wynika z niego, że produkt krajowy brutto niewyrównany sezonowo zmniejszył się realnie o 1,6 proc. rok do roku, wobec wzrostu o 4,4 proc. w analogicznym okresie 2019 roku. Widać za to odbicie względem poprzedniego kwartału.

„W III kwartale 2020 r. PKB wyrównany sezonowo (w cenach stałych przy roku odniesienia 2015) wzrósł realnie o 7,7 proc. w porównaniu z poprzednim kwartałem i był niższy niż przed rokiem o 2,0 proc.” – poinformował GUS w komunikacie.

Urząd uwzględnił w swoich danych efekty pandemii oraz wprowadzonych restrykcji. Metody i źródła danych wykorzystane do szacunku PKB nie uległy zmianie. W zakresie źródeł danych, jak zaznacza GUS,  zostały podjęte działania mające na celu zapewnienie ich kompletności i porównywalności.

Pełne dane o PKB po III kwartale zostaną opublikowane 30 listopada.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także