06.10.2020/09:17

Pleśń, martwe szkodniki i kawałki szkła w buraczkach ze znanej sieci handlowej

GIS poinformował, że w tartych buraczkach sprzedawanych w sieci sklepów Lewiatan znaleziono pleśń, martwe szkodniki i odłamki szkła. Produkt jest wycofywany ze sklepów i nie należy go spożywać.

Chodzi o produkt: Buraczki wiórki Lewiatan, 290 g wyprodukowane dla Lewiatan Holding S.A. przez P.P.H.U. "Frutico", Export-Import, Szczepan Stanik, ul. Leśna 11, 98-330 Nowe Gajęcice. Numer partii: 15.07.2021/BData minimalnej trwałości: 15.07.2021

Jak poinformował GIS,  w związku ze skargą konsumenta Państwowa Inspekcja Sanitarna pobrała do analizy próbki produktu. Na podstawie oceny laboratoryjnej w produkcie stwierdzono: w 3 z 4 pobranych próbek obecność pleśni, w 2 z 4 próbek obecność zanieczyszczeń biologicznych (martwe, zasuszone szkodniki), natomiast w 1 z 4 próbek obecność czterech odłamków szkła".

GIS ustalił, że wycofywana partia liczy 6400 słoików, i w całości została dostarczona do Lewiatan Holding S.A. Zakład uruchomił procedurę wycofania kwestionowanego produktu z obrotu.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także