04.09.2018/08:29

Poczta Polska i Allegro poróżnione przez Aliexpress

Bliska współpraca Poczty Polskiej i Allegro przeżywa kryzys - donosi Rzeczpospolita. Wszystko przez działania Allegro, których celem jest uszczelnienie poboru VAT od towarów przywożonych m.in. z Chin. To z kolei element walki z Aliexpress.

Limit 8 bezpłatnych artykułów w miesiącu został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • jakubczak852 13.10.2018

    I dlatego ja z usług tej instytucji nie staram się nie korzystać. Zazwyczaj, jak mam coś nadać, decyduję się na przesyłkę kurierską, tym bardziej, że na rynku nie brak brokerów kurierskich, przy pomocy których można nadać przesyłkę w konkurencyjnych cenach. Ja zazwyczaj korzystam z Sendit, dzięki czemu płacę naprawdę niewiele, a przesyłki dochodzą bez najmniejszego problemu.

  • qwerty 06.09.2018

    przeciętny Kowalski który kupi w Chinach i wystawi cos na allegro to płaci do allegro 10% prowizji od sprzedaży nie dochodu Nastepnie rozliczy to w PIT 36 i zapłaci 19% lub 32% podatku od dochodu Tak czy siak koszt towaru musi co najmniej pomnożyć przez 2 żeby wystawić na allegro. TAK TAK dodajcie nam jeszcze VAT i inne cuda, przestaniemy kupować, uderzy to w pocztę, przestaniemy sprzedawać, nie ma zysku nie ma podatku a więc Urząd Skarbowy też mniej zarobi Allegro również dostanie mniej grosza

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.