05.12.2020/20:26

Poczta Polska inwestuje w sieć automatów paczkowych przy marketach i galeriach

Krajowy operator pocztowy planuje uruchomić 2 tys. nowych urządzeń do 2022 r., m.in. przy marketach i galeriach handlowych.

Ponad 130 z nich ma być zamontowanych na Pomorzu - najwięcej w Gdańsku i Gdyni. Jak podała Poczta Polska w informacji prasowej, w 20 powiatach województwa pomorskiego operator pocztowy udostępni automaty paczkowe, które powiększą sieć punktów odbioru do ponad tysiąca. "Według wstępnych planów najwięcej nowych automatów paczkowych pojawi się w Gdańsku i Gdyni" - podano.

Zewnętrzne automaty paczkowych mają pomagać w realizacji zamówień internetowych - Poczta planuje, że w 2022 r. będzie mieć ponad 20 tys. punktów odbioru przesyłek w sieci click & collect.

W założeniach Poczty Polskiej województwo pomorskie otrzyma ponad 130 nowych urządzeń. Obecnie spółka ma w tym regionie ponad 900 punktów odbioru przesyłek. Nowe automaty pojawią się w pobliżu m.in. placówek pocztowych, przy marketach i galeriach handlowych, przy urzędach państwowych i samorządowych, na terenach spółdzielni mieszkaniowych.

Poczta udostępnia największą w kraju sieć 13 tys. punktów odbioru, do której należą placówki pocztowe, sklepy Żabka, kioski i saloniki prasowe Ruchu oraz wybrane stacje Orlen. Przesyłki można także odbierać już w ponad 240 automatach.

Obecnie 25 proc. przesyłek kurierskich stanowią dostawy do punktów odbioru. Poczta przewiduje, że wraz ze wzrostem na rynku e-commerce oraz rozwojem sieci punktów odbioru, w tym automatów paczkowych, w 2022 r. do punktów i automatów paczkowych będzie dostarczanych nawet 50 proc. paczek.
 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • macska 06.12.2020

    Pójdziesz do paczkomatu, a w nim awizo🤣

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także