01.09.2016/00:01

Podatek handlowy wchodzi dziś w życie. Na jak długo?

Dziś oficjalnie wchodzi w życie podatek od sprzedaży detalicznej. Nową w polskim systemie prawnym daninę płacić będzie musiało co miesiąc ok. 200 podmiotów - nie tylko firmy prowadzące sieci sklepów spożywczych, ale również elektromarkety, sieci odzieżowe, a nawet sprzedawcy paliw. Niewykluczone jednak, że od odprowadzania podatku wkrótce uwolni ich Bruksela.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Halina 05.09.2016

    Ludzie nie dajcie się oszukać komuchom z PISu. To nie sieci przerzucą podatek na swoich Klientów. Podatek handlowy to podatek , który PIS nałożył na wszystkich Polaków aby mieć na kiełbasę wyborczą. Może lepiej PIS niech poszuka pieniędzy u siebie - wymienił szefów firm na swoich niekompetentnych aparatczyków i dał im podwyżki do 100%, Macierewicz płaci miliony za kłamstwa smoleńskie i dekoruje wysokim medalem człowieka, który brał udział w jego matactwach. W PISie jest masa oszczędności - niech zaczną od siebie zamiast łupić innych Polaków.

  • Av3ry 01.09.2016

    Oby jak najkrócej. Nie mam zamiaru płacić więcej w sklepie, a przeciez każdy głupi wie, że ten podatek zostanie przerzucony. Nawet ministerstwo finansów na tweeterze przyznało (chyba nieumyślnie), że duże sieci przerzucą ten podatek na swoich klientów...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.