05.02.2019/10:26

Podejrzane mięso trafiło z Polski do szwedzkich szkół i przedszkoli

Nieprzebadane mięso wołowe z polskiej ubojni, w której zabijano chore krowy, zostało dostarczone do szkół i przedszkoli w Sztokholmie – podaje onet.pl.

Jak podał w komunikacie wydział środowiska miasta Sztokholm, 100 kg nieprzebadanego mięsa, sprowadzonego z Polski przez jedną z hurtowni, sprzedano firmie cateringowej, która przygotowała z niego obiady dla 80 przedszkoli i szkół w Sztokholmie. Onet.pl informuje, że dania zostały już skonsumowane.

O tym fakcie firma cateringowa poinformowała dyrekcje poszczególnych placówek, wśród których są renomowane państwowe oraz prywatne szkoły. Według odpowiedzialnego za kontrolę żywności inspektora Daniela Perssona z wydziału środowiska miasta Sztokholm "nie ma bezpośredniego związku pomiędzy chorym zwierzęciem a szkodliwym mięsem".

Więcej na onet.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.