03.01.2019/14:32

Podpisano finalną umowę przejęcia Grupy Konspol przez Cargill

28 grudnia ub.r. podpisana została finalna umowa w sprawie przejęcia Grupy Konspol przez amerykański koncern Cargill od rodziny Pazganów. Wcześniej uzyskano wszystkie zgody niezbędne do dokończenia transakcji, będącej efektem wstępnego porozumienia z września 2018 r.

Zgodnie z wcześniejszym porozumieniem, przedmiotem transakcji są wszystkie podmioty Grupy Konspol wraz z zapleczem produkcyjnym i portfolio produktowym. Oznacza to przejęcie zakładu produkcji pasz, pięciu kompleksów hodowlanych, ubojni oraz dwóch zakładów produkcyjnych. Od momentu zawarcia finalnej umowy Cargill będzie w pełnym zakresie kontynuował działalność Grupy Konspol, zapewniając ciągłość funkcjonowania firmy i jej marek.

- Cargill, jako nowy właściciel, oznacza dla Konspolu zmianę skali, ale będąc firmą rodzinną z podobnym podejściem do biznesu, gwarantuje zachowanie tożsamości i docenia wartość zespołu, który budowaliśmy przez lata – mówi cytowany w komunikacie Kazimierz Pazgan, założyciel Grupy Konspol.

Zakłady produkcyjne Konspolu są zlokalizowane w Nowym Sączu i w Słupcy. Ostatnie lata oznaczały dla firmy ciągłe inwestycje w obszarach hodowli drobiu i produkcji wyrobów mięsnych. Dzięki temu Konspol dysponuje nowoczesną infrastrukturą w całym łańcuchu produkcji wyrobów drobiowych, od produkcji pasz, aż po finalne artykuły spożywcze.

Firma na tle konkurencji wyróżnia się bardzo  szerokim asortymentem wyrobów convenience, co roku przedstawiając kilkadziesiąt nowości. Wiele z tych produktów trafia na eksport do kilkunastu krajów świata. Do klientów Grupy, zarówno w Polsce, jak i na innych rynkach, należą wiodące sieci detaliczne.

- Kapitał pochodzący z transakcji zwiększy możliwości inwestycyjne przedsiębiorstw pozostających w rękach rodziny Pazganów. Wśród ambitnych planów, wiodące są projekty w zakłady produkcyjne w Azji, między innymi realizowana już inwestycja w Indonezji. Pazganowie chcą też być aktywnymi inwestorami na dynamicznie rozwijających się rynkach Europy Wschodniej. Obok działalności hodowlanej i produkcyjnej, rodzina dysponuje dużym doświadczeniem w branży budowlanej i nieruchomości. W niedalekiej przyszłości planuje duże projekty inwestycyjne również w tym obszarze - czytamy w komunikacie.

Nowy właściciel Konspolu, Cargill, zamierza zachować markę Konspol, budowaną od prawie 40 lat. Amerykański koncern prowadzi działalność od ponad 153 lat, pracując z klientami w ponad 125 krajach. Przejęcie Konspolu zwiększa zaangażowanie inwestycyjne Cargilla w Polsce - dotychczas koncern kontrolował 22 zakłady w naszym kraju.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • BoLong 04.01.2019

    A kto jest właścicielem Cargill? Nasi?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.