01.02.2021/11:10

Podwyżki cen frustrują Polaków bardziej niż pandemia

Okazuje się, że Polaków bardziej niż pandemia COVID-19 denerwuje to, że muszą płacić więcej za swoje zakupy – tak przynajmniej wynika z badania dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Na pytanie o to, co było najbardziej frustrujące w minionym roku, Polacy odpowiedzieli kolejny już raz, że najbardziej irytujące były podwyżki cen za towary i usługi.

Limit 8 bezpłatnych artykułów w miesiącu został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Realne ceny, realne dostawy 02.02.2021

  Oczywiście, że Polska nie eksportuje owoców cytrusowych, ale jest beneficjentem sytuacji rynkowej na świecie, przewagi podaży nad popytem. Dlatego w Biedronce jest schab za 8,99 z Niemiec i szynką za 8,99 z Hiszpanii. Jak widać przykładów cen nie da się zakwestionować - są po prostu prawdziwe. A w gospodarce jedni mają lepiej, drudzy gorzej, jak zwykle.

 • Dostawca 02.02.2021

  No tak Polska najwięcej eksportuje bananów i pomarańczy to nasze tradycyjne owoce, pominę tez sezonowość cytrusów. Komentarz rodem z TVP kraj miodem i mlekiem płynący i wszystko tanieje, a ludzie dostają jeszcze 500 + więc ,o co chodzi. Życzę autorowi samych sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym a nam zdrowia i stabilności w gospodarce, bo ta destabilizacja zabija wszystko co racjonalne.

 • Realne ceny 01.02.2021

  Portal handlowy, a nie widzi, że ceny spadają, a nie wzrastają.
  Mięso najtańsze od ok. 5 lat (pierś z kurczaka 8,45 PLN/kg, schab 8,99/kg, szynka 8,99/kg), wędliny ok. 16-20/kg, jajka kl. M 8 PLN/ 30 sztuk, ser żółty ok 13-14/ kg, chleb cena stabilna od 2 lat, masło ok 13,5-15/kg - ceny np w Biedronce w ciągu ostatniego tygodnia.
  Ziemniaki 0,55-0,65/kg, jabłka 2/kg, banany 3/kg, pomarańcze 2,50/kg - w zimie!!! - ceny Netto, Biedronka, Kaufland w ostatnim tygodniu.
  Dla mnie lockdown z tymi cenami może trwać długo - jest faktyczna blokada eksportu, a towar trzeba gdzieś sprzedać.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także