23.10.2020/13:50

Pointpack, obsługujący przesyłki w sieci Żabka, negocjuje umowę z „operatorem pocztowym”

Zarząd spółki Pointpack poinformował o rozpoczęciu negocjacji umowy o współpracy z operatorem pocztowym. Umowa dotyczy świadczenia przez Pointpack obsługi przesyłek w sieci punktów nadawczo-odbiorczych. W przypadku pozytywnego zakończenia negocjacji wdrożenie usługi mogłoby nastąpić w pierwszym półroczu 2021 r.

Pointpack nie ujawnia, kim jest wspomniany w komunikacie „operator pocztowy”, zdecydował się jednak na podanie informacji o negocjacjach do wiadomości publicznej, ponieważ w ocenie zarządu informacja ta może stanowić stanowi informację poufną, która w przypadku podania jej do wiadomości publicznej mogłaby mieć wpływ na cenę jej instrumentów finansowych.

Przypomnijmy, że Pointpack od kilku lat współpracuje z siecią sklepów Żabka i Freshmarket. Właśnie dzięki partnerstwu z Pointpackiem sklepy te cieszą się statusem placówki pocztowej, dzięki czemu mogą korzystać z przewidzianego dla tego rodzaju podmiotów wyjątku od zakazu handlu w niedziele.

Pointpack współpracuje obecnie w zakresie usług kurierskich z Pocztą Polską, firmami DHL oraz DPD. Wśród sieci handlowych partnerzy firmy to Żabka, Eurocash i Kaufland.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • john 23.10.2020

    Biedronka to operator pocztowy?

  • Kj 23.10.2020

    pewnie biedronka i jej sklepy franczyzowe

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także