09.01.2019/13:31

Pojazdy autonomiczne dostarczą towary zamówione w Tesco i Co-op

Tesco i Co-op wprowadzają do obsługi zamówień online autonomiczne pojazdy Buggies firmy Starship Technologies. Pierwsze autka będą operowały w położonej na północ od Londynu miejscowości Milton Keynes – informuje serwis Daily Mail.

Pojazdy będą obsługiwać klientów w promieniu ok. 2 km od marketów Tesco i Co-op, dostarczając żywność zamówioną przez mieszkańców miejscowości Milton Keynes. Roboty poruszają się z maksymalną prędkością ok. 6 km/godz., mają 55 cm wysokości i 70 cm długości. Maksymalny ciężar przesyłki to 10 kg.

Autka wyposażone są w GPS, tak aby możliwe było śledzenie ich poruszania się i kontrolowanie aktualnej pozycji. Dysponują kamerami i mikrofonami połączonymi online z centralą, dzięki którym można wykrywać potencjalne zagrożenia – relacjonuje Daily Mail.

Zamówienia składa się w aplikacji mobilnej firmy Starship Technologies. Kompletowane są przez pracowników punktu logistycznego i dostarczane przez sześciokołowe roboty. Jedną z ważnych zalet systemu jest to, że jego eksploatacja jest relatywnie tania.

Źródło: dailymail.co.uk

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.