28.01.2021/11:00

Polacy popierają przedsiębiorców, którzy otwierają swoje biznesy mimo lockdownu

"Jak ocenia Pani/Pan wznawianie działalności gospodarczej przez przedsiębiorców wbrew obowiązującym obostrzeniom?" - takie pytanie zadała uczestnikom sondażu agencja badawcza SW Research przygotowując sondaż dla „Rzeczpospolitej”.

Właściciele sklepów, gastronomii, hoteli, stoków narciarskich maja dość i otwierają swoje biznesy mimo zakazów. Pracę wznowiły sklepy sieci EURO RTV AGD, Duka czy restauracje. Część przedsiębiorców, np. z branży fitness zapowiada wprost, że od 1 lutego zamierzają wznowić działalność nie czekając na decyzję rządu.

Ta ma zapaść jeszcze dzisiaj, ale przedsiębiorcy tłumacza, że nie mają zamiaru czekać i patrzeć, jak upadają ich firmy, a załoga idzie na bezrobocie. Część osób kwestionuje podstawy prawne do wprowadzenia lockdownu i przekonuje, że działają w reżimie sanitarnym. 

„Rzeczpospolita” postanowiła zapytać Polaków, co sądzą o takim postępowaniu. Okazuje się, że 53,7 proc. badanych przez SW Research podchodzi do takich praktyk pozytywnie i ze zrozumieniem. Negatywny stosunek do takich praktyk wyraża 20,6 proc. respondentów. Zdania w tej kwestii nie ma 25,7 proc. badanych.

- Pozytywny stosunek do działań przedsiębiorców wyrażają 2 na 3 osoby w wieku do 24 lat i ponad 60 proc. respondentów o najniższych dochodach. Wznowienie działalności wbrew przepisom popiera 62 proc. badanych z miast liczących do 20 tys. mieszkańców - komentuje wyniki badania Piotr Zimolzak, wiceprezes zarządu SW Research.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także