26.01.2021/19:48

Polacy rozumieją próby otwierania działalności. Przedsiębiorców popiera 45 proc. badanych

Z badania przeprowadzonego przez PMR w styczniu 2021 na reprezentatywnej próbie mieszkańców Polski wynika, że 45 proc. Polaków wyraża pełne poparcie dla przedsiębiorców , którzy dążą do otwarcia swoich biznesów.

Jedynie 6 proc. badanych uważa, że branże objęte zakazem działalności to nie są usługi pierwszej potrzeby i jako takie powinny pozostać zamknięte do czasu opanowania pandemii. Natomiast 37 proc. deklaruje, że rozumie przesłanki protestów, jednak za najważniejszą kwestię uznaje powstrzymanie pandemii. 

200 dni bez pracy w branży fitness, 175 dni bez gości w lokalach gastronomicznych

Przedłużające się restrykcje zapowiedzi ich utrzymania oraz coraz bardziej dotkliwe skutki, przybrały formę buntu, których symboliczną nazwą jest #otwieraMY. Niektóre lokale gastronomiczne, mimo panującego zakazu, powróciły do stacjonarnej obsługi klientów. Chęć skorzystania z oferty placówek gastronomicznych na miejscu, mimo trwającego zakazu, deklaruje 31 proc. badanych. W przypadku siłowni czy centrum fitness takie deklaracje składa 15 proc. Polaków.

Ostatni rok przed wybuchem pandemii był dobrym czasem dla branży HoReCa i branży fitness. Wybuch epidemii COVID-19 w Polsce w marcu 2020 r. sprawił, że te sektory znlazły się w turdnej sytuacji. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.