23.11.2016/10:46

Polakom z zagranicy opłaca się ściągać produkty z polskich e-sklepów

Wielka Brytania, Niemcy, Francja – to trzy kraje, z których najczęściej wykonywane są zakupy
za pośrednictwem bdsklep.pl. Polacy mieszkający w tych krajach zamawiają głównie regionalne produkty. Co ciekawe jednak, nie tylko zlecają dostawę do aktualnego miejsca pobytu, ale często zakupy wysyłają również swoim rodzinom w Polsce. Jak jeszcze kupują rodacy za granicą?

Bdsklep.pl przeanalizował zamówienia realizowane od stycznia 2015 roku do października 2016 i na ich podstawie wyróżnił dwie tendencje zakupowe wśród swoich klientów. Pierwsza obejmuje zakupy wykonywane z dowolnego miejsca na świecie z poleceniem dostawy poza granicę naszego kraju. W tej grupie aż 91,25% emigrantów preferuje zakupy do własnego domu, tzn. robią zakupy z zagranicy (np. z Niemiec) i zlecają dostawę do obecnego miejsca zamieszkania.

Co ciekawe, takie rozwiązanie może okazać się finansowo korzystniejsze niż szukanie znajomych marek w okolicznych sklepach. Pozostała część (8,75%) to osoby żyjące w Polsce, które swoje zakupy wysyłają za naszym pośrednictwem do innego kraju. To rozwiązanie umożliwia rodzinie i bliskim przekazywanie typowo polskich produktów osobom na emigracji, którzy mają do nich ograniczony dostęp.

Druga tendencja to zamówienia robione przez osoby żyjące za granicą z poleceniem dostawy do dowolnego miejsca na świecie. Co ciekawe, w tej grupie ok. 35% osób decyduje się na wysyłkę swoich zakupów do Polski. Głównie są to przedstawiciele Polonii mieszkający w Wielkiej Brytanii, USA, Niemczech czy Kanadzie. W komentarzach przy takich zleceniach często pojawiają się prośby o dostarczenie paczki bezpośrednio pod drzwi
oraz potwierdzenie odbioru przez wskazaną osobę.

- Wnioski nasuwają się same: zamówienia te przesyłane są do najbliższych – możliwe, że starszych rodziców, dziadków, którzy sami mogą mieć trudności z zakupami. Potwierdza to też zawartość koszyka, który wypełniony jest przede wszystkim produktami niezbędnymi na co dzień jak: produkty spożywcze, soki i napoje, ale również chemia gospodarcza, czy choćby karma dla zwierząt – komentuje Rafał Jackiewicz, kierownik działu marketingu bdsklep.pl.

Zakupy w polskich e-sklepach oznaką smart shoppingu emigrantów

O tęsknocie na emigracji za tradycyjnymi i znanymi z dzieciństwa produktami oraz potrawami wiadomo od dawna, a regionalna kuchnia obcych krajów nie zawsze spełnia oczekiwanie polskiego podniebienia. Przekłada się to więc na szukanie rozwiązań ułatwiających Polakom na obczyźnie korzystanie z rodzimych marek. Jednak dostęp do tego typu żywności wiąże się z wyższą ceną, w którą poza koszt samego produktu, wchodzi również opłata za transport i inne niezbędne formalności. Dlatego też, osoby mieszkający poza granicami kraju lubią kupować polskie produkty przez Internet.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.