28.03.2017/23:50

Polomarket chce mieć 300 sklepów na 20-lecie

Polomarket ma już prawie 290 placówek obecnych zarówno w małych, jak i dużych miastach na terenie całej Polski. Do końca roku, w którym Polomarket obchodzi 20-lecie działalności, firma chciałaby przekroczyć liczbę 300 sklepów. Wszystko zależy od dostępu do dobrych lokalizacji. Sieć inwestuje także w modernizację istniejących obiektów.

Michał Seńczuk, członek zarządu i COO w sieci Polomarket będzie gościem 10. Kongresu Rynku FMCG 2017. Pełną agendę, formularz rejestracyjny, a także wszystkie potrzebne informacje nt. konferencji można znaleźć na stronie www.kongresrynkufmcg.pl 

KLIKNIJ I ZOBACZ WIĘCEJ!

W ubiegłym roku Polomarket przebudował 22 sklepy oraz otworzył 18 nowych. Jednocześnie sieć zmuszona była zamknąć kilkanaście nierentownych placówek. Plany na ten rok dotyczą przede wszystkim kolejnych modernizacji, których firma chciałaby przeprowadzić ok. 30. W najbliższych miesiącach planowane jest otwarcie ośmiu nowych sklepów.

Celem "jubileuszowym" jest powiększenie sieci do 300 Polomarketów, ale wszystko zależy od tego, czy jeszcze w tym roku uda się znaleźć dodatkowe lokalizacje o odpowiednim potencjale. Sieć zachowuje przy wyborze lokalizacji szczególną staranność, aby uniknąć w przyszłości konieczności likwidacji nierentownych marketów.

– Jeśli nie uda nam się osiągnąć w tym roku liczby trzystu placówek, z pewnością uczynimy to w przyszłym. Na rynku jest jeszcze miejsce na kolejne inwestycje, jednak w najbliższej przyszłości chcemy skupić się na podnoszeniu jakości obsługi oraz dostosowaniu oferty do potrzeb klienta tradycyjnego – tłumaczy Michał Seńczuk, członek zarządu i COO w sieci Polomarket.

Właśnie taki konsument dominuje w miejscowościach poniżej 50 tys. mieszkańców, gdzie sieć ma najwięcej sklepów. Z powodów logistycznych firma musiała wrzucić do szuflady plany wejścia do Warszawy i dalej na wschód – centra dystrybucyjne obsługujące sklepy są po prostu zlokalizowane zbyt daleko od stolicy. Nie rezygnuje jednak z dużych aglomeracji. Posiada już sklepy między innymi w Toruniu, Bydgoszczy, Gdańsku i Wrocławiu, a w tym roku planuje otworzyć pierwszy Polomarket w Poznaniu, w przekonaniu, że klient wielkomiejski doceni ofertę marketów sieci jako alternatywę dla dominujących dyskontów.

Zarząd firmy nie wyklucza także akwizycji. Możliwe jest przejęcie innego podmiotu, o ile trafi się odpowiednia okazja. Musiałaby to jednak być sieć supermarketów, bo ten format jest dla Polo naturalny, a zachowanie wewnętrznej spójności jest bardzo ważne z punktu widzenia choćby efektywności łańcucha dostaw.

Sam Polomarket zdecydowanie odrzuca oferty akwizycji ze strony innych podmiotów. Powiększanie skali operacji może być rynkowo uzasadnione, jednak obecnie firma koncentruje się na rozwijaniu jakości, a nie ilości posiadanych placówek.

– Największą ochotę na przejęcia i konsolidację mają obecnie zagraniczni inwestorzy finansowi, którzy widzą potencjał gospodarczy naszego kraju. Rynek wart jest coraz więcej, a przykład Żabki pokazuje, że w polski segment spożywczy warto wejść nawet za cenę jednego miliarda euro – zauważa Michał Seńczuk.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • bakbar 30.08.2017

    G7 = już nie ma

  • niecierpliwy klient 29.03.2017

    Kiedy Polo wróci do miast, w których obecnie jest Mila? W Wągrowcu było Polo, a teraz jest Mila. Za czasów Polo były lepsze promocje i większy wybór towaru.

  • G7 28.03.2017

    Słabi jesteście

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.