18.07.2017/08:58

Firma 3W Dystrybucja Budowlana chętna do przejęcia Praktikera

Śląska firma 3W Dystrybucja Budowlana jest zainteresowana przejęciem sieci marketów budowlanych Praktiker. Potencjalnego inwestora nie przestraszyła skomplikowana sytuacja formalno-prawna. Jest zainteresowany marką sieci, jak i jej zasobami – informuje Puls Biznesu.

Obecny zarządca Praktikera Maksymilian Kostrzewa potwierdził Pulsowi Biznesu, że w aktach sądowych jest oferta złożona w trybie uproszczonego wniosku o upadłość, złożona przez dużą polską firmę. Portal ustalił, że chodzi o hurtownię budowlaną 3W DB z Rudy Śląskiej. Prezes firmy Michał Adamiuk potwierdził złożenie takiego wniosku.

W listopadzie ubiegłego roku sąd otworzył postępowanie sanacyjne wobec Praktikera i ustanowił tymczasowego zarządcę. Wiosną postępowanie sanacyjne zostało umorzone. Mimo skomplikowanej sytuacji formalno-prawnej i wielu perturbacji, w tym m.in. sporów o eksmisje podejmowane przez właścicieli wynajmowanych przez sieć obiektów, śląscy przedsiębiorcy są zainteresowani przejęciem niemieckiej sieci. Liczą, że w ten sposób uda im się wejść na rynek detaliczny, gdzie marże są wyższe niż w przypadku rynku B2B.

Praktiker to nie tylko marka znana konsumentom, ale też zapasy i środki trwałe. Inwestor byłby też zainteresowany wynajmem tych samych obiektów oraz zatrudnieniem obecnych i byłych pracowników sieci. Jednak to, czy operacja się powiedzie, zależy od czasu i od decyzji sądu. Oprócz oferty 3W DB do sądu wpłynęło też kilka wniosków o przyspieszenie upadłości oraz zażalenie na postanowienie o umorzeniu sanacji, które może utrudnić sprzedaż Praktikera – podsumowuje Puls Biznesu.

Czytaj więcej na stronie www.pb.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.